Dupa 20 de ani - Promotia Chimie 1995
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dupa 20 de Ani... Anunt important pentru....promotia 1995... Scoateti banii :)

In jos

 Dupa 20 de Ani... Anunt important pentru....promotia 1995... Scoateti banii :)  Empty Dupa 20 de Ani... Anunt important pentru....promotia 1995... Scoateti banii :)

Mesaj Scris de ajitianu Vin Apr 10, 2015 5:29 pm

Buna (Dimineata, Ziua sau  Seara) oriunde ati fi,

Ehe dragii mosului credeati ca daca m-am dus la vinatoare de iepurasi ... miei si alte alea ati scapat de mine pe weekendul asta... va veni si vremea aia... dar nu asa repede. Ca o fatalitate la ceas de seara, dimineata... am aparut.

Am doar doua cuvinte despre tablelul alaturat. Ne-am regasit circa 140 de fosti colegi. Mai avem de regasit inca 65. Ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca in tabelul alaturat este orice greseala va rog sa-mi spuneti.

Si acum mesaj important de la Comitetul de organizare din Romania,

Dragi colegi,

Comitetul de organizare va aduce la cunostinta urmatoarele:
Intalnirea Promotiei 1995 a Facultatii de Chimie a Universitatii din Bucuresti va avea loc in data de 11 Iulie 2015 ora 11, la Sediul Facultatii.
Programul intalnirii va fi comunicat ulterior, dar speram sa depanam impreuna amintiri si sa ne revedem profesorii, pana in jurul orei 15. Pentru o atmosfera relaxanta vom avea un catering servit in sala decanatului.

Incepand cu ora 17, sarbatorim revederea la Crama Domneasca, un local cu specific romanesc, din Centrul Vechi reamenajat de curand, cu vedere la vestigiile Vechii Curti a lui Vlad Tepes. Adresa este str Selari 13-15, http://cramadomneasca.net/
Am ales un meniu traditional, cu antreuri, peste si gratar; vin, bere, apa, cafea si bauturi racoritoare si binenteles, tortul de ...20 de ani!
Se pot servi alte preparate a la carte sau bauturi, conta cost.

Intervalul 15-17 este rezervat discutiilor intre colegii de grupa, de camin sau de orice altceva..., vis-a-vis de Crama Domneasca e Shaormeria Dristor, in centrul vechi sunt baruri (tematice sau nu), unii vor vrea sa se schimbe sau sa treaca pe la hotel.
N.B. Comitetul de Organizare nu isi asuma raspunderea pentru pierderea, ratacirea sau intarzierea niciunuia dintre voi in acest interval orar!

Costuri:
Participanti full: 300 lei
Participanti numai la Facultate: 100 lei
Persoane insotitoare: 200 lei

Va rugam sa trimiteti banii (in lei) in contul:
RO37BTRL04401201I11613XX  (atentie: intre 201 si 106 este un i mare)
Titular: Dana Niculae
deschis la Banca Transilvania, sucursala Octavian Goga
cu mentiunea
"1995 Nume/prenume si varianta Full/Univ/Pers"
Va rugam sa fiti atenti ca taxa de transfer sa nu fie inclusa in suma.

Este preferabil sa trimiteti suma in lei; Daca nu puteti trimite lei, va rugam trimiteti in contul Euro:
RO12BTRL04404201I11613XX
va rugam sa calculati cursul de schimb valutar din data platii si comisionul de schimb si sa va asigurati ca taxele de transfer sunt calculate separat.
Mentiune: Costurile cuprind cateringul, masa festiva, tortul, cadourile pentru profesori, fotograful. Muzica este inclusa. Avand in vedere schimburile de mesaje in care se solicita pastrarea cheltuielilor intr-un registru "mediu" si reducerea preconizata a cotei TVA am facut aceste alegeri si am ajuns la aceste costuri. Speram sa nu primim prea multe reprosuri, sa ne incadram in sumele estimate si sa nu se razgandeasca Guvernul!

Comitetul de organizare

Din discutiile mele cu "comitetul" data limita de trimitere a banilor este 20 Iunie. Rugamintea este cu cit mai repede cu atit mai bine pentru ca trebuiesc platite difereite avansuri.

Si acum SArbatori fericite pline de lumina si bucurii oriunde ati fi,

Ca o fatalitate,

Al vostru coleg,

Andrei

PS Deoarece am depasit 100 de recipients Yahoo-ul nu ma mai lasa sa trimit decit la mai putini recipients. Asa ca am hotarit sa ii scot pe cei ce au spus ca nu vin sigur. Nu va speriati... si ei sunt pe miini bune... ii voi tine informati chiar daca vor sau nu Wink. Ei vor primi o copie a acestui e-mail dar separat. Deci mai au timp sa se razgindeasca Wink (sper eu(sic!!)).

ajitianu

Mesaje : 8

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum