Dupa 20 de ani - Promotia Chimie 1995
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trimbita carparpatilor, editia internationala... Dupa 20 de ANI...

In jos

Trimbita carparpatilor, editia internationala... Dupa 20 de ANI... Empty Trimbita carparpatilor, editia internationala... Dupa 20 de ANI...

Mesaj Scris de ajitianu Sam Apr 04, 2015 6:47 pm

Buna (Dimineata, Ziua, Seara) oriunde ati fi,

Vreau sa incep pin a ura "La Multi ANI!!" celor ce isi sarbatoresc miine ziua onomastica cu ocazia  Floriilor.
Deasemenea un Paste fericit plin de Lumina si speranta celor ce sarbatoresc Pastele miine.

Si acum pentru ca am trecut peste urari....Fratii mei patati inte ale chimiei... ati adormit complet... Credeati ca a-ti scapat de mine... HA Ha... HA... ca o fatalitate la ceas de seara... dimineata sau zi... am reparut.

Mai are si omul de lucru si nu scrie ... si lasati Saormaria de la Dristor sa fie inchisa. Noroc cu Vali ca ma anuntat Smile. Ma gindesc sa renunt la bilet. Fara shorma nu mai vin. Smile) (Parca cuiva ii pasa daca vin sau nu (sic!!!)).  Glumesc, Glumesc dar iapa e moarta in ... Smile)

Dupa cum stiti, anul asta se implinesc 20 de ani de la terminarea facultatii. Grupul de soc (organizare) a propus o intilnire pe 11 Iulie la Bucuresti cu urmatorul program:
- Dimineata la 11:00 la Universitate, intilnire cu profesorii ... lacrimi ... sandwich..., flori... pupaturi... lacrimi din nou .... si la reveder din nou... cind o mai fi...
- Dupa amiaza (dupa unele surse Seara) intilnire la un restaurant din capitala (locatia inca secreta, dar se negociaza). Grupul de soc de la Bucuresti ne va informa in curind ce si cum...

11 Iulie este aici dupa colt. Trebuie sa ne regasim cit mai multi. Mai tineti minte am fost 208 ... se pare ca am ramas 205 din pacate. Hi sa vedem ce ne spun statisticele. Atasat este tabelul numit si Schindler's list. Ce se regaseste acolo:

- Ne-am regasit 139 de colegi (cu tate ca aici au aparut 2 colegi Zoe Petre si Andrea Petcu care nu stiu daca au aflat sau au fost trecuti de fapt in table doar asa. Daca aveti adresele lor va rog sa-mi comunicati si am sa incerc sa ii contactez.).
- Din cei 139 de colegi regasiti 41 au spus ca nu vin sigur sau nu au dat nici un semn de viata. (Daca din cei 41 cineva vrea sa vina chiar si acum sunteti bine veniti).
- 92 dintre noi si-au anuntat venirea clar.
- Trei dintre colegele noastre au spus ca vin numai dimineata la intilnirea de la Universitate.
- Din cei 91 de coleci, 6 inca nu sunt siguri ca pot veni. Ei au trecut in dreptul numelui lor numararul de participanti maro bold. Daca se schimba ceva va rog sa ne anuntati cit de repede posibil.
- 88 dintre colegii nostri vor veni atit dimineata cit si seara la restaurant, unii din noi vor veni insotiti asa ca in total pina cum suntem 108 ce vom fi seara la restaurant.
- Mai avem 6 care abia au fost contactati, acestia sunt in verde. daca va hotariti sa venit de asemene va rog sa spuneti cit mai repede.

Daca vedeti greseli sau omisiuni, va rog sa-mi trimiteti e-mail-uri INDIVIDUALE si va promit sa repar orice greseala.
Si acum DESTEPTAREA... mai sunt de regasit circa 66 din colegii nostrii. Va rog hai sa facem un efort colectiv... si sa-i gasim. Nimeni nu trebuie sa ramina in urma.
Daca acum am pierdut 66 ce facem la 30 de ani??? In 10 de ani neuronul de serviciu... imbatrineste si uita si mai mult...asa ca hai sa ne regasim.

Acum MESAJ  IMPORTANT PENTRU...Promotia '95

Comitetul de organizare a decis:
Daca va hotariti sa veniti in ceasul al 12-lea adica 11 Iulie 2015 ora 14:00 sunteti bineveniti. Nu trebuie decit sa spuneti "VIN".


Asa cum stiti, Anca Stan a pus online un table in Excel (eu preiuau date din el am si o coloana acolo Schindler's List Smile). Linkul pentru tabelul Excel este in e-mail-ul trimis de mine catre toti colegii.
In acest tabel trebuie sa va INTRODUCEI NUMELE SI DATELE SINGURI. Daca aveti probleme, Monica Iorgulescu, Anca Stan sau eu va putem ajuta

Acum despre restaurante. Se pare ca favoritul meu Shaormaria din Dristor s-a inchis ...  Sad  pale  . Comitetul de organizare de la Bucuresti da lupte grele cu botezurile, nuntile.... si alte paranghelii ce se petrec pe 11 Iulie. In curind se va pregati un comunicat important pentru... promotia 1995 in care vom fi informati cum si unde... vom petrece, cit si cum....(vom plati). Deci nu schimbati... posturile ( a se citi e-mail-urile) deoarce comunicatul... e pe vine...Wink

Pe LinkedIn am creat un grup "inchis" al promotei noastre. Acest grup este in ideea de "netowrking" in sistemul american. Cu alte cuvinte cine paote da relatii despre tine sau poate sa te ajute in timp sa gasesti un job mai bun. Idea vine in principal de la Elena Sebe si se vrea a fi un fel de punct de ajutor unde ne putem sprijini unii pe altii.  Deocamdata suntem acolo numai 26. Toti dintre cei adaugati au capatat privilegiul de moderator si deci pot invita pe altii. Cum va conectati la acest grup? Conectativa cu mine pe www.LinkedIn.com ma veti gasi dupa nume, apoi va voi adauga unul cite unul la grupul Univeristate Bucuresti, Facultatea de Chimie, Promotia 1995.

Avem si un forum de discutii

https://chimie95.forumgratuit.ro/

Adela Buzescu, gestioneaza un grup pe Facebook. Daca vreti sa fiti acolo vorbiti cu  Adela sau pe oricine care este deja in acest grup.

Dupa cum vedeti incercam pe toate caile posibile sa ne tinem uniti.

Mai exista o varianta de a sta in contact. Te poti inscie in greupul Alumni gestionat de facultate:

http://chimie.unibuc.ro/index.php/alumni/113-coordonate-absolventi/675-facultatea-de-chimie-isi-cauta-absolventii

RUGAMINTEA MEA ESTE ca daca mai aveti contacte sau mai stiti pe careva din colegii nostri sa ii adaugati pe lista si / sau sa ii contactati.

Si acum din nou Trimbita din Carpati suna DESTEPTAREAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!

Mai sunt inca 66 de colegi de ai nostri de regasit. La treaba Smile.

Lista noastra trebuie sa creasca. AJUTORRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca regasiti unlul sau mai multi din colegii nostruu va rog sa utilizati acest mesaj ca punct de plecare cu alte cuvinte....CITESTE SI DA MAI DEPARTE  lol!

O zi buna  sau noapte buna in continuare ... oriunde ati fi.

Ca o fatalitate oricind si oriunde,

Andrei

ajitianu

Mesaje : 8

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum